מהם "בתי ידידים"?

"בתי ידידים", הם מרכזי יום שאליהם מגיעים מדי יום מאות ילדים ובני נוער בסיכון. בלי בתי ידידים היו מרבית הילדים משוטטים ברחוב בחוסר מעש בשעות שלאחר סיום הלימודים.

בבית ידידים מקבלים הילדים ובני הנוער הקשבה, יחס חם, סיוע בלימודים, חוגי העשרה וסדנאות המעניקות להם כלים למיצוי היכולות והכישרונות שלהם. בית ידידים הנו בית רב תרבותי המאגד בתוכו ילדים ובני נוער עולים מארצות רבות וישראלים ותיקים.

כל תרומה, תועבר ישירות לפעילות בתי ידידים.

מייק בורשטיין ומקהלת ילדי ידידים בשיר "סביב כל העולם"

מייק בורשטיין: זמר, שחקן תיאטרון וכוכב סרטים ותיק התגייס למען ילדי בתי ידידים. בורשטיין מכהן במשך שנים כנשיא ידידי ידידים בארה"ב. בימים אלו חידש מייק בורשטיין את השיר "סביב כל העולם" יחד עם מקהלת ילדי בית ידידים באשדוד. השיר בוצע לראשונה בקדם האירווזיון בשנת 1981, הוא זכה לגרסאות נוספות אך זו הפעם הראשונה שמייק עצמו מבצע חידוש לשיר.

מייק בורשטיין: "באתי לבית ידידים לביקור, אחרי שראיתי את הילדים, נחשפתי לחלק מהסיפורים האישיים שלהם ומה הבית הזה מהווה עבורם החלטתי לבצע יחד איתם את השיר כדי שכולם יוכלו לראות איזה כשרונות יש אצל הילדים הללו ויתרמו כדי שנוכל לסייע לעוד הרבה ילדים למצות את הפוטנציאל הגדול שיש בהם. כל מי שיאהב את השיר ואת השליחות שלנו בידידים יוכל להוריד אותו כרינגטון ולמעשה יהיה לו חלק בהמשך הפעילות החשובה של בתי ידידים. אני קורא לכולם להצטרף אלי כדי לגייס כמה שיותר תרומות לטובת הפעילות של בתי ידידים". כולנו למען הילדים של בית ידידים!

האתגר

כ-35% מהילדים בישראל חיים מתחת לקו העוני, רובם מישובי הפריפריה. פעמים רבות מתברר כי הוריהם עובדים בשתים ואפילו בשלוש עבודות כדי להביא אוכל הביתה.

במציאות זו נוצר העדר בצרכים בסיסיים כמו: תמיכה רגשית, הקשבה, פיקוח של אחראי מבוגר, סיוע בשיעורי בית . בשל כך סיכוייהם של הילדים ובני הנוער לממש את הפוטנציאל המצוי בהם הולכת וקטנה. במקרים רבים ילדים ובני נוער במצבים כאלו מוצאים מפלט בחיי הרחוב.

בית ידידים קיים כדי שהרחוב לא יהיה הבית.

סיפור אישי

סיפורו של ישראל:
תכירו את ישראל. הוא נולד בארץ. הוא גר ממש קרוב לבית ידידים. הוריו עלו מאתיופיה. שני אחיו, יאיר בכיתה ג' ומתי בכיתה ז' מגיעים אף הם לבית ידידים מידי יום. את שיעורי הבית, הוא מקפיד בכל יום לעשות אך ורק עם המתנדבים של "בית ידידים". חלומו של ישראל הוא שיהיה שלום, ולמה? כי הוא אינו רוצה יותר שיפלו קאסמים. "כשנפלו קאסמים על אשדוד בית ידידים היה סגור ולא היה לי מה לעשות..."

הקמפיין האישי שלי

צרו קמפיין אישי ותוכלו באמצעות הפייסבוק, הטוויטר והאימייל לרתום את כל החברים והמכרים שלכם לתת תקווה חדשה לעוד ילד או ילדה בבית ידידים.
איך זה עובד?
• לחצו על הסירטון
• מומלץ להעלות תמונה שלכם או להקליט סרטון קצר של 30 שניות בו תסבירו מדוע חשוב לכם לגייס תרומות לבתי ידידים, ותציבו יעד אישי לגיוס שלכם עם חבריכם.

שאלות ותשובות

איך לא שמענו עד היום על ארגון ידידים למען הנוער והחברה?
לכל אורך השנים התמקדנו בעשייה ולא בחשיפה. אלפי הורים, מחנכים, מפקדים בצה"ל וכן מעגלים רחבים של סטודנטים ומתנדבים שהיו והינם חלק ממשפחת ידידים זכו להכיר אותנו מקרוב במהלך 20+ שנות קיומנו.

מהם "בתי ידידים"?
"בתי ידידים", הם מרכזי יום שאליהם מגיעים מאות ילדים ובני נוער בסיכון. המטרה היא שאותם ילדים לא ישוטטו ברחוב בחוסר מעש בשעות שלאחר סיום הלימודים. המקום מהווה סמל "לרב תרבותיות": לבתים מגיעים ילדים מחבר העמים, צרפת, אתיופיה, דרום אמריקה, ישראל ועוד..

מה עושים עם הילדים שבאים לבתי ידידים?
מעבר לעזרה צמודה בשיפור ההישגים הלימודיים של הילדים, מתקיימים מידי יום חוגי העשרה מקצועיים ביותר כגון דרמה, מדעים, בישול, מלאכה, מוסיקה ועוד. הבתים פועלים 5 ימים בשבוע, וגם בתקופות חגים וחופשת הקיץ.

איך מממנים את הפעילות?
כל הפעילות בבתים ממומנת על ידי תרומות, למשפחות של ילדי ידידים אין אפשרות לשלם עבור הפעילויות במקום.

אז מה קרה עכשיו שאתם זקוקים לכסף?
בשנים האחרונות קיימת עלייה דרסטית במס' הילדים ובני הנוער המגיעים לבתי ידידים, ומצד שני התקציבים הציבוריים והתרומות לא מדביקים את הקצב.

אילו עוד תוכניות ידידים מפעילה?
"בתי ידידים" הוא אחד מ-10 תוכניות ש"ידידים למען הנוער והחברה" מפעילה. הארגון קיים למעלה מ-20 שנה והוא אחד המובילים כיום בישראל בנושא טיפול וסיוע לילדים ובני נוער בסיכון. הארגון מסייע ותומך בכל שנה בכ-3,500 ילדים ובני נוער ב-120 ישובים באמצעות צוות המורכב מכ-6,000 סטודנטים מתנדבים ועוד כ-150 רכזים שעברו הכשרה ומלווים את התהליכים, את הילדים ומשפחותיהם.

איך אני יודע שהתרומה שלי תועבר למטרה זו ולא לכיסוי עלויות אחרות של הארגון?
כל תרומה תועבר לטובת "בתי ידידים".

מה יעשו בכספי התרומות? ומה העלות של ילד שמשתתף בפעילויות?
עלות הסיוע לילד אחד בבית ידידים הנה 400 שקלים בחודש.5,000 ש"ח בשנה. כספי התרומות מיועדים למימון הפעילויות השונות הכוללות: חוגי העשרה, ציוד וחומרי לימוד, סיורים לימודיים, סדנאות העצמה, תחזוקה, ביטוח, פעילויות לקראת חגים. פעילויות הורים וילדים ופעילויות בזמן החופשה מבתי הספר.

איפה הרשויות המקומיות בסיפור?
אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות. הרשויות מפנות אלינו את הילדים ובני הנוער והם מודעים לצרכים שלנו. העירייה מסייעת לנו רבות במשך שנים והיא נרתמת לעשות את כל שביכולתה, אבל כידוע, גם תקציבי העיריות בערים רבות אינם משופעים ולכן יכולותיהם הכלכליות מוגבלות ומחייבות אותנו לפנות לאפיקים נוספים.

עדכוני פייסבוק

על אירגון ידידים

ארגון ידידים למען הנוער והחברה (ע"ר) הנו אחד הארגונים הגדולים בישראל לסיוע ותמיכה בבני נוער וילדים עולים וילדים ונוער בסיכון . ארגון 'ידידים' מסייע בכל שנה לכ-3,500 ילדים ובני נוער ברחבי הארץ. במסגרת הארגון פועלים כ-6,000 סטודנטים בתכניות סיוע לילדים ובני נוער ובמיזמים התנדבותיים שונים.

בנוסף לבתי ידידים ארגון ידידים מפעיל מספר תכניות בהם: תוכנית "סיכויים" למניעת עבריינות חוזרת של בני נוער, תכנית להכשרת צעירים להשתלבות בשוק העבודה, תכנית סיוע לנערות עולות וותיקות במצבי סיכון ומצוקה, תכניות הכנה לצה"ל, תכנית למניעת נשירה מבתי הספר, תוכניות לפיתוח מנהיגות בקהילה ועוד.

גלריה
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4 Slideshow Image 5 Slideshow Image 6 Slideshow Image 7